Ubezpieczenie na życie i zdrowotne
Ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich
Zapewniamy ochronę życia Twojego i Twoich najbliższych. Z naszymi ubezpieczeniami zyskasz poczucie bezpieczeństwa, a Twoi najbliżsi wsparcie finansowe, jeśli Ciebie zabraknie.
Pobyt w szpitalu
Jako ubezpieczony otrzymasz pieniądze z polisy w sytuacji pobytu w szpitalu. Towarzystwo może określić minimalny i maksymalny czas pobytu.
Niezdolność do pracy
Świadczenie zostanie Ci wypłacone, jeśli stracisz zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy.
Uszczerbek na zdrowiu
Odszkodowanie jest wypłacane, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu. % uszczerbku oceni ubezpieczyciel w skali od 1 do 100% zgodnie z tabelą w OWU.
Poważne zachorowanie
Świadczenie zostanie Ci wypłacone w sytuacji zdiagnozowania choroby objętej ochroną. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własną listę chorób, na wypadek których możesz otrzymać wsparcie.
Zdarzenia dotyczące: małżonka, partnera, rodziców, teściów, dziecka
Możesz otrzymać pieniądze z polisy z tytułu urodzenia dziecka, w przypadku problemów zdrowotnych lub śmierci Twoich bliskich.
Dodatki do ubezpieczenia na życie
Poza zakresem dostępnym na formularzu, mogą zainteresować Cię poniższe dodatki. O szczegóły zapytaj naszego Doradcę w rozmowie.
Leczenie / zabiegi specjalistyczne
Takie rozwiązanie zapewnia świadczenie z tytułu przejścia specjalistycznego zabiegu zgodnego z katalogiem Towarzystwa, np. ablacja, wszczepienie rozrusznika serca.
Operacje chirurgiczne
Podobnie jak w przypadku specjalistycznego zabiegu, jest to umowa dodatkowa oferująca świadczenie z tytułu przebytej operacji zgodnej z listą Towarzystwa.
Druga opinia medyczna
Daje możliwość skorzystania z dodatkowych konsultacji medycznych w Polsce i za granicą.
Pakiet obejmuje koszty związane z wystawieniem drugiej opinii medycznej oraz zaplanowaniem i organizacją leczenia za granicą.
Zachorowanie na nowotwór
Opcja dedykowanego wsparcia finansowego w sytuacji zdiagnozowania nowotworu poza zakresem podstawowym „Poważne zachorowanie”. Świadczenie może ułatwić pokrycie kosztów związanych z nowoczesnymi i kosztownymi metodami leczenia.
Skręcenie, złamanie, zwichnięcie
Zakres zapewni ubezpieczonemu świadczenie z tytułu urazu niepowodujący trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Assistance
Pakiet umożliwiający ubezpieczonemu skorzystanie z m.in. domowej wizyty lekarskiej, transportu medycznego, dostarczenia leków czy opieki nad zwierzętami domowymi.
Renta
Zabezpieczenie finansowe dla dzieci na wypadek, gdyby odszedł ubezpieczony rodzic.
Świadczenie może być wypłacane każdego miesiąca przez okres od 3 do 25 lat.
Gromadzenie kapitału na przyszłość
Ubezpieczenie łączy w sobie ochronę z oszczędzaniem. W polisie posagowej zebrane środki są wypłacane na start dziecka w dorosłe życie. Dziecko zyskuje również ochronę na wypadek śmierci rodziców.
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych?
Odszkodowanie trafia do ubezpieczonego, a w przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym do wskazanych w umowie osób uposażonych.
W przeciwieństwie do polisy majątkowej za to samo zdarzenie możliwe jest uzyskanie odszkodowania z kilku wykupionych polis na życie.
Ubezpieczenie na życie i zdrowie może mieć charakter tylko ochronny lub mieszany, czyli z opcją długoterminowego oszczędzania albo inwestowania części wpłacanej składki.
W podstawie znajduje się przeważnie tylko 1 zdarzenie – zgon ubezpieczonego.
Dodatkami są m.in. zgon wyniku nieszczęśliwego wypadku i wypadku komunikacyjnego, poważne zachorowanie, uraz ciała, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, assistance medyczny, urodzenie dziecka, wypadek przy pracy, niezdolność do pracy czy trwałe inwalidztwo.
Ubezpieczenie na życie jest ważne już na drugi dzień od opłacenia składki. Wyjątkiem mogą być niektóre dodatki zawierające karencje, czyli czasowy brak odpowiedzialności ze strony ubezpieczyciela. Karencja trwa zwykle od 1 do 12 miesięcy.
Na cenę polisy życiowej wpływają w mniejszym stopniu liczba ubezpieczonych, wiek, rodzaj polisy (ochronna, oszczędnościowa, inwestycyjna) oraz charakter polisy (indywidualna, grupowa, szkolna).
Relatywnie mniej polisę na życie z tym samym zakresem ochrony zapłaci osoba młoda, zdrowa, bez nałogów i bez ryzykownego hobby.
Każda z tych osób wpisana do tzw. polisy rodzinnej może mieć indywidualny zakres ochrony dopasowany do własnych potrzeb.
Mogą to być rodzice, dzieci, dziadkowie, teściowie, współmałżonkowie i partnerzy.
Częstotliwość opłacania składki wybiera ubezpieczony przy zawieraniu umowy, ale w każdej chwili możliwa jest zmiana cyklu.
Dokładny czas trwania ubezpieczenia zależy od jego rodzaju:
– w polisach oszczędnościowych i inwestycyjnych co minimum 5-10 lat.
– w polisach bezterminowych ochrona wygasa wraz ze śmiercią ubezpieczonego.
– w polisach pracowniczych umowa trwa do momentu zatrudnienia w firmie.
– w polisach szkolnych NNW ochrona obowiązuje okrągły rok licząc od momentu wykupienia.
W przypadku zawarcia umowy wskazany jest wiek minimalny (np. 18 lat) i maksymalny (np. 70 lat). W przypadku zakończenia umowy tylko wiek maksymalny (np. 80 lat lub brak, jeśli polisa jest dożywotnia).
Ograniczenia wiekowe są stosowane dla wariantu podstawowego i rozszerzonego polisy. Krócej trwa ochrona w przypadku umów dodatkowych. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę ryzyko ubezpieczeniowe, np. zawał serca i z tego tytułu ustalają górną granicę wieku na np. 60 lat na to zdarzenie.
Każde ubezpieczenie na życie zawiera listę wyłączeń odpowiedzialności oraz limitów. To m.in. wypadek pod wpływem alkoholu, samookaleczenie, przedawkowanie leków, pobyt w szpitalu krótszy niż 3 dni.
Lista wyłączeń jest dostępna w dokumencie OWU, także przed zakupem polisy na życie.
W przypadku braku osoby uposażonej pieniądze zostaną wypłacone członkom rodziny w następującej kolejności: małżonek, dzieci, wnuki, rodzice, rodzeństwo, dzieci rodzeństwa.